اوکی ملک
اوکی ملک

به اوکی ملک خوش آمدید شما با کلیک و جستجو در سایت و اپلیکیشن، ایجاد نام کاربری و هر نوع استفاده دیگر از خدمات اوکی ملک به شرایط و قواعد استفاده از آن متعهد می‌شوید. این شرایط و قواعد، مشتمل بر اصول قراردادی بر مبنای قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. اوکی ملک در تغییر این شرایط و قواعد آزاد است. از این پس، وب سایت و اپلیکیشن اوکی ملک ، به عنوان سامانه ای اطلاع رسان، در زمینه خدمات حوزه ساختمان، مسکن و مستغلات، با نام اوکی ملک و خدمات گیرنده آنلاین که می‌تواند شخصی عادی و یا شاغل در حوزه املاک و مستغلات باشد، اعم از آنکه حقیقی یا حقوقی باشد، به عنوان کاربر شناخته می‌شود. مراد از بهره بردار، شخصی است اعم از حقیقی یا حقوقی که با امضای قراردادهایی با اوکی ملک همکاری و یا از خدمات آن استفاده می‌کنند. مراد از اطلاعات عمومی در این مجموعه شرایط و قواعد، تعریف ارائه شده در بند ج ماده یک و ماده دو قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مصوب 1388، است.

ماده یک. موضوع محتوای اوکی ملک
الف. اوکی ملک در راستای ارائه خدمات و اطلاعات حوزه املاک و مستغلات، ارزش حدودی املاک و مستغلات را بر مبنای آخرین معامله انجام شده، املاک مشابه در محدوده جغرافیایی ملک مشخص و هوش مصنوعی مورد استفاده سایت اوکی ملک به کاربر ارائه می‌دهد و صحت اطلاعات ارائه شده در این سامانه، بر اساس آخرین اطلاعاتی است که اوکی ملک با بهره گیری از اطلاعات عمومی که همگان به آن دسترسی دارند. خدمات ارائه شده ارزیابی و کارشناسی قیمت نیست، اوکی ملک هیچ گونه اقدام و یا عملیاتی در تصدی گری به فروش، معامله گری و واسطه گری ندارد.
ب. تنوع اطلاعات قابل دست یابی در اوکی ملک
مشخصات خانه مانند متر مربع، سال ساخت، مصالح ساختمانی به کاررفته و محدوده جغرافیایی؛
داده‌های موجود در بازار مانند آگهی‌های مشابه، توضیحات، خانه‌های قابل مقایسه در منطقه؛
داده‌های خارج از بازار مانند فروش قبلی و سایر سوابق در دسترس عموم.
ماده دو. حریم شخصی در اوکی ملک از آنجاییکه کاربر برای استفاده بهینه از اطلاعات اوکی ملک می‌بایست با کلیه مفاد این قرارداد موافقت نماید و با توجه به نوع خدماتی که نیازمند آن است باید اطلاعات شخصی خود را که مشتمل بر نام و نام خانوادگی، اقامتگاه و هر گونه اطلاعات دیگری است که هنگام عضویت در اوکی ملک ثبت می‌نماید؛ در راستای احترام به حقوق کاربر بر اساس تعاریف زیر در حفظ اطلاعات عرضه شده عمل نماید؛ مگردر شرایط خاص که اطلاعات کاربر به موجب قانون یا حکم دادگاه با حسن نیت در اختیار مقام صالح قرار می‌گیرد.
الف – اطلاعات عمومی کلیه اطلاعات ارائه شده در اوکی ملک ، منطبق با بند ج ماده یک و ماده دو قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مصوب 1388، جزء اطلاعات عمومی به حساب می‌آید.
ب – اطلاعات خصوصی مجموعه داده‌هایی است که هر شخص، هیچ بخشی از آن را در اختیار دیگران قرار نداده است و یا با در اختیار داشتن مجموعه ای از اطلاعات عمومی نمی توان به آن دست یافت.
پ – حریم شخصی حریم شخصی عبارت است از مجموعه ای از اطلاعات خصوصی که هر شخص متعارف با:
الف. رعایت قواعد ایمنی و عدم اقدام به افعال پرخطر و
ب. فراهم آوردن موقعیت و شرایط امن
حفظ آن را در نظر می‌گیرد و از فاش شدن آن، جزئاً و کلاً جلوگیری می‌کند.
اوکی ملک خود را متعهد به رعایت حریم شخصی افراد می‌داند و هر بازدید کننده یا استفاده کننده ای از خدمات اوکی ملک ، خود مسئول نوع استفاده ای است که از اطلاعات موجود در اوکی ملک به دست می‌آورد.
ماده سه. سیاست‌نامه کوکی‌ها با کمک کوکی‌ها، در اوکی ملک ارائه خدمات به کاربر با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌گیرد. کوکی، در واقع بسته‌ای از اطلاعات است که در قالب یک فایل متنی توسط اوکی ملک بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره می‌شود. این فایل‌ها متعلق به اوکی ملک است. در صورتی که کاربر، خدمات کوکی را غیرفعال کند، بسیاری از خدمات منحصر به فرد اوکی ملک را از دست می‌دهد؛ چرا که آنها به اوکی ملک در تحلیل رفتاری کاربرکمک می‌کنند تا علاقه مندی‌ها و نیازهای وی راشناسایی نماید و در نتیجه خدمات بهتری ارائه کند.
ماده چهار. مالکیت فکری اوکی ملک کلیه حقوق مادی و معنوی حاصل از نام، علامت تجاری، محتوا و اطلاعات در این وب سایت و اپلیکیشن، متعلق به اوکی ملک است و هرگونه بهره برداری که عرفاً و قانوناً، تجاوز به مالکیت شناخته شده و قانونی اوکی ملک باشد، حق تعقیب قضایی برای اوکی ملک را در پی خواهد داشت. عدم استفاده از این حق، نشانه ای بر اسقاط ضمنی آن نخواهد بود.
ماده پنج. نحوه اطلاع رسانی در اوکی ملک ، یک سامانه اطلاع رسانی در حوزه مسکن، املاک و مستغلات کشور است و در مسیر ارائه خدمات به فعالان این حوزه، نسبت به اطلاع رسانی، تحلیل داده و ارائه مشاوره حرکت می‌کند.
الف. از آنجاییکه اوکی ملک اطلاعات خود را بر اساس اطلاعات عمومی دریافتی از سامانه‌های رسمی که در دسترس عموم قرار دارند و داده‌هایی که کاربر، خود در اوکی ملک بارگذاری می‌کند به دست آورده، تحلیل و پردازش می‌کند، ممکن است به دلایلی مانند قدیمی بودن اطلاعات، ناصحیح بودن داده‌های دریافتی و یا هر عاملی که خارج از حیطه کنترل اوکی ملک است، نتایج یکسان به دست ندهد.
ب. مأموریت اوکی ملک ، شفاف سازی و اطلاع رسانی در حوزه مسکن، املاک و مستغلات کشور است و در این راستا، تنها در همین حوزه فعالیت می‌کند و هیچ گونه عملیاتی در حیطه معامله گری و تصدی به خرید و فروش، رهن و اجاره و یا مانند آن ندارد.
پ. تحلیل‌ها و تخمین‌های ارائه شده در اوکی ملک ، تنها داده پردازی‌هایی برای کمک به کاربر و بهره بردار است و اوکی ملک ، در قیمت گذاری املاک و مسکن، هیچ گونه دخل و تصرفی ندارد.
ت. اوکی ملک برای ارائه اطلاعات و همکاری با بهره بردار، با ایشان قراردادهایی علی حده امضا می‌نماید.کلیه قراردادهایی که اوکی ملک با بهره بردار و کاربر به صورت جداگانه امضا می‌نماید، تابع این مجموعه و نیز قواعد و شرایط قرارداد امضا شده در کنار هم است.
ث. اوکی ملک تعهدی نسبت به قیمت ارائه شده توسط بهره بردار ندارد.
ماده شش. اطلاعات کاربر و بهره بردار در اوکی ملک
الف – کاربر و بهره بردار، برای استفاده از اوکی ملک ، ملزم به ارائه اطلاعات صحیح، دقیق و کامل خود هستند و در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات شخصی ارائه شده، ایشان خود موظفند برای ادامه فرآیند استفاده از خدمات اوکی ملک ، اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.
ب- اوکی ملک متعهد است اطلاعات شخصی کاربر و بهره بردار را خارج از مواردی که مرتبط با خدمات اوکی ملک است، در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی دیگری (مگر به دستور مقامات قضایی) قرار ندهد.
پ – کاربر و بهره بردار، اوکی ملک را فضایی عمومی می‌دانند که رعایت شئون، مقررات و قوانین جاریه کشور در آن الزامی است و بارگذاری هرگونه متن و یا فایلی در آن، همانند انجام عملی در فضای عمومی است که مسئولیت آن انحصاراً، به عهده شخص انجام دهنده آن است.
ماده هفت. ثبت رایگان آگهی در اوکی ملک از آنجاییکه کاربر، برای استفاده بهینه از اطلاعات و خدمات اوکی ملک می‌بایست با کلیه مفاد این قرارداد موافقت نماید و با توجه به نوع خدماتی که نیازمند آن است اطلاعات ملک خود را که مشتمل بر متراژ، موقعیت مکانی و ویژگی‌های خاص آن است در اوکی ملک ثبت نماید؛ اوکی ملک در راستای احترام به حقوق کاربر در حفظ اطلاعات عرضه شده عمل می‌نماید. کاربر، با رضایت شخصی، ملک خود را برای فروش و یا رهن و اجاره در اختیار دفاتر املاک طرف قرارداد با اوکی ملک قرار می‌دهد و یا صرفاً از طریق سامانه اوکی ملک به معرفی ملک خود در بازار املاک و مستغلات اقدام می‌کند. اوکی ملک ، بدون رضایت کاربر اطلاعات فردی اعم از نام و نام خانوادگی،شماره تلفن و مشخصات ملک شما اعم از موقعیت مکانی، نوع و قیمت پیشنهادی شما را در اختیار دفاتر املاک قرار نمی‌دهد. تکمیل صحیح و صادقانه اطلاعات خواسته شده در بخش ثبت رایگان آگهی اعم از مشخصات فردی مانند ثبت شماره تلفن، ویژگی‌های ملک، ثبت عکس ملک جهت بهبود فرآیند خدمات این بخش است. همواره از تصاویر واقعی و باکیفیت استفاده کنید. ویرایش و یا حذف آگهی در هر مرحله برای کاربر ممکن است. هر نوع تغییر در محتوای خدمت ثبت رایگان آگهی به اطلاع کاربر که مشخصات فردی و ملک خود را در آن ثبت نموده است، خواهد رسید.
ماده هشت. بهره بردار بهره بردار و اوکی ملک به مواد و مفاد قرارداد فیمابین و آنچه در این شرایط و قواعد و دیگر توافقات فی مابین آمده است، مجتمعاً متعهدند. هیچ یک از بهره بردار و اوکی ملک ، حق استفاده از نام و علامت یکدیگر را بدون رضایت طرف دیگر ندارند. بهره بردار موظف به استفاده صحیح از پنل کاربری است. تمام مسئولیت هر آنچه بهره بردار در اوکی ملک بارگذاری می‌کند، مستقیماً و انحصاراً، به عهده بهره بردار است. لفظ بهره بردار، بر شخص طرف قرارداد اوکی ملک اطلاق می‌شود. در صورتی که بهره بردار، قصد بر فسخ یا قطع همکاری با اوکی ملک نماید، امکان استفاده از مزایای آن را از دست خواهد داد.